Нове керівництво Концерну РРТ звинуватили у спробі створити новий «Зеонбуд». Гендиректор заперечує

Теги: КРРТ
Перегляди: 2683
Додано: 2014-06-14 03:35:19 (E.v.g.)

Нове керівництво Концерну РРТ намагається довести підприємство до банкрутства, і на його базі створити приватне підприємство, яке має отримати цифрову ліцензію. Про це заявили представники координаційної ради колективу Концерну РРТ 13 червня під час прес-конференції в «Укрінформі».

 

Учасники прес-конференції також зазначили, що нове керівництво блокувало відновлення мовлення в Криму. За словами члена координаційної ради трудового колективу КРРТ Марини Помазанової, Польща подарувала Україні потужне обладнання, яке дало б змогу повністю відновити мовлення в окупованому Криму, але оформлення і доставка цього обладнання кимось блокувалися. «Ми навіть зверталися до виконуючого обов'язки Олександра Турчинова, але питання досі не вирішене», - сказала вона. Відповідаючи на запитання журналістів, скільки часу потрібно КРРТ для того, щоб відключити сигнал в Донецькій та Луганській областях, щоб перешкодити мовленню російських каналів, вона сказала, що всього 10 хвилин.

 

 

«Наразі ми маємо потужне підприємство, і маємо "Зеонбуд", який, використовуючи потужності нашого Концерну, паратизує, отримуючи величезні прибутки. У нас працюють понад 4 тисячі людей. Ми хочемо отримати цифрову ліцензію і нормально працювати», - сказав член координаційної ради трудового колективу Концерну РРТ Михайло Слов'янин.

 

За його словами, у квітні 2014 року несподівано для колективу замінили керівництво, порушивши, на його думку, трудову угоду. «Ми наприкінці квітня провели збори, створили координаційну раду і зараз ведемо мирний протест. Наші вимоги: воєнізована охорона, бо наші об'єкти постійно захоплюють. Ми разом з трудовим колективом домовилися з полковником Володимиром Звєрєвим(голова Держспецзв'язку - Ред.) і новим гендиректором КРРТ Олександром Півнюком,  що вони зобов'язуються зробити все, щоб Концерну видали цифрову ліцензію, щоб ми отримали майбутнє. Але потім дізналися, що у нас на громадських засадах почали працювати юристи приватної компанії "Юримекс", які мають проаналізувати документацію. І Півнюк наказав надати їм всі документи. На якій підставі? Чому це не робить Держфінінспекція, а приватні юристи? А коли ми зібрали координаційну раду, на якій хотіли виробити шлях отримання цифрової ліцензії, то Півнюк накричав і сказав, що для отримання цифрової ліцензії створюється окреме підприємство. Це буде те саме, що й "Зеонбуд". Наш Концерн не підлягає приватизації, а новостворена структура може бути приватизована», - заявив Михайло Слов'янин. 

 

 

Також пан Слов'янин зазначив, що на Концерн прийшло багато нових людей в якості речників і помічників нового керівника. «До бази документів отримують доступ сторонні люди, хто це,  ми не знаємо», - додав він.

 

Представники координаційної ради колективу Концерну РРТ повідомили, що
працівник, який згідно зі службовими повноваженнями відповідає за боротьбу з корупцією в Концерні, був відсторонений від своїх обов'язків після того, як почав цікавитися новими призначеннями.

 

Михайло Слов'янин розповів й про правопорушення, яке, начебто, трапилося нещодавно на одному з підприємств КРРТ в Святошинському районі м. Києва. Зокрема, там почали валити дерева і ділити землю на ділянки по 10 соток. «А коли ми повідомили в міліцію, то нам сказали, що керівництво Концерну РРТ в курсі. Я - юрист, але зараз не маю можливості виступати від імені КРРТ, бо у мене забрали доручення», - сказав він.

 

 

Ще один учасник прес-конференції Павло Білоножко вважає, що Росія веде війну не тільки на Сході, а й засилає своїх агентів в Україну у важливі структури, зокрема й у КРРТ. «Зараз у нас у Концерні керують люди,  близькі до Володимира Сівковича, які можуть бути агентами ворога, і є небезпека для інформаційної безпеки України. Ми написали повідомлення про злочин, нас уже викликали і ми давали покази. Нове керівництво не думало, що зіткнеться з таким спротивом, зі справжніми чоловіками. Але нехай знають, що ми не дамо їм вчиняти злочини. І ми їх не боїмося. Коли була пожежа 9 травня, ми були там, і директор сказав не давати ніякої інформації, мені погрожували. Я сказав, що це був підпал, а вони хотіли довести, що це була техногенна аварія. На нас чиниться величезний тиск», - зауважив пан Білоножко.

 

Про погрози звільнення й тиск зазначив і заступник голови профспілки Володимир Сташук.

 

Учасники прес-конференції просили громадськість і ЗМІ їм допомогти вберегти Концерн від банкрутства. «9 травня не було сигналу один день, і то була паніка. А що буде, коли взагалі вимкнути сигнал?», - запитали вони.

 

Можливу причетність керівництва КРРТ до ФСБ зазначив й журналіст Андрій Єременко, який проводить детальне розслідування щодо ситуації у Концерні. «Сівкович -  колишній кадебіст, але ви знаєте, що колишніх кадебістів не буває, на 95 % можу припустити, що він є агентом ФСБ», - сказав він.

 

У коментарі «Телекритиці» генеральний директор Концерну РРТ Олександр Півнюк заперечив, що тиснув на працівників КРРТ. «Я на них не тиснув і не погрожував звільнити. З моменту мого призначення вони практично не працюють, бо перебувають або у відпустці, або на лікарняному», - сказав він.

 

Звинувачення в причетності до ФСБ пан Півнюк назвав наклепом. І запевнив «Телекритику», що завжди прагнув, щоб Концерн РРТ отримав цифрову ліцензію.

 

«Ніякої окремої юридичної особи ми не планували, не створюємо і не плануємо створювати. Концерн є державним підприємством, і він не може створювати приватні структури. Інформація стосовно створення якоїсь структури в Концерні є недостовірною. Про це я заявляю офіційно. З кінця квітня, коли я заступив на посаду в Концерн, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення була у недієздатному стані і не приймала рішень. А зараз мені кажуть: "А чого ви не отримуєте ліцензію?". Тут іде маніпуляція фактами. Виходить, що новий керівник має за місяць отримати ліцензію, а старе керівництво протягом останніх трьох років не отримало цієї ліцензії. Логічно запитати: чому зараз вирішення  цього питання перекладається на мене з вимогою зробити це за місяць і ще й у часи, коли фактично не працює Нацрада?», - обурюється пан Півнюк.

 

 

Генеральний директор переконаний, що Концерн має отримати ліцензію на цифрове мовлення. «У цьому напрямку ми працюємо з телеканалами, органами державної влади. Щоб отримати ліцензію, ми повинні мати частоти. Зараз ми зустрічаємо підтримку ефірних каналів для розбудови цієї мережі, це, по-перше. По-друге, - це питання щодо розрахунку частот. На всіх наших підприємствах, по всіх вежах, розробляються заявки на розрахунок цих частот. Як тільки запрацює оновлена Нацрада - будьте впевнені, що ми надамо необхідні документи для отримання ліцензії Концерну як провайдера, так і оператора цифрового мовлення», - запевняє Олександр Півнюк.

 

Олександр Півнюк зазначив, що на сьогоднішній день в Концерні проводиться ревізія фінансово-господарської діяльності підприємства за період 2013-першого кварталу 2014 років. В ході роботи виявлено дуже багато порушень. «Зокрема, у лютому цього року за рішенням попереднього керівництва Концерну було переміщено до маловідомого банку близько 13 млн гривень. Зараз цей банк відмовляється повертати Концерну ці гроші. Як і ким було вибрано цей банк? У лютому, коли обстановка у країні була неспокійна, гроші переводились у банк, який був фактично створений у 2013 році. При цьому кошти в цей нікому невідомий банк перераховувалися з рахунків таких надійних банків, як "Укрексімбанк" та "Приватбанк". Ми досі не бачимо можливості повернути ці гроші назад. З початку 2014 року до травня, тобто до мого приходу у Концерн,  державі не було сплачено податки (ПДВ). Ці дії вже на рівні кримінальної відповідальності», - каже пан Півнюк.

 

За його словами, це дуже тривожні симптоми, що відволікають від основної роботи. «Замість вирішення питань розвитку та нагальних питань діяльності підприємства, доводиться займатися пошуком грошей для вчасної виплати заробітних плат, сплати податків, оплату електроенергії тощо. Заборгованості по самій заробітній платі немає. Ми зараз в першу чергу піклуємося про людей і найперше про тих, які наразі працюють в таких "гарячих" областях, як Донецька та Луганська», - зазначає він.

 

На його думку, «координаційна рада» взагалі не була обрана на профспілкових зборах всього колективу Концерну, адже колектив - це не тільки київська  дирекція. Ця «координаційна рада» нібито представляє інтереси в першу чергу попереднього керівництва. «Якщо подивитись на список людей, які сьогодні проводили прес-конференцію щодо діяльності Концерну РРТ, то зараз практично всі вони на лікарняному. Вони вважають, що деструктивні дії проти сталої роботи колективу Концерну та нинішнього керівництва будуть сприяти їх одужанню», - зауважує гендиректор.

 

Питання, які зараз висуваються «координаційною радою», підіймають люди, які, на його думку, фахово не відповідали і не відповідають за технічні напрямки в Концерні, не брали участі у розбудові Концерну, його філій. І працюють вони на підприємстві у переважній більшості трохи більше року, каже Півнюк.

 

Щодо захоплених на Сході України телевеж, гендиректор каже, що нині у всіх областях, крім Донецької та Луганської, телевежі працюють у штатному режимі. 8 телевеж із 30, які є на території цих областей,  знаходяться під контролем бойовиків, які вимагають і погрожують працівникам Концерну, щоб ті вимкнули з ефіру деякі українські канали. «У Краматорську знаходяться наші внутрішні війська, але тамтешня вежа недієздатна. Бойовиками пошкодженні лінії електропередач, там досі ведуться бої. У Костянтинівці  апаратна зала була підірвана гранатою. Наші працівники відновили там мовлення, але деякі передавачі не можуть там працювати», - зазначає пан Півнюк.

 

Більше детальніше щодо ситуації на Концерні РРТ генеральний директор пообіцяв розповісти в інтерв'ю «Телекритиці» наступного тижня.

 

Світлана Остапа, Вікторія Білаш, «Телекритика»Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>