Нацрада вилучила з ліцензії «UA: Першого» більшість аналогових частот

Перегляди: 3095
Додано: 2019-01-11 14:44:37 (E.v.g.)
Оновлено: 2019-01-28 16:27:49 (BanderaTV)


10 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила ліцензію на аналогове мовлення телеканалу «UA: Перший» Національної суспільної телерадіокомпанії України, вилучивши з неї аналогові частоти в 258 населених пунктах.      
    При цьому в ліцензії «UA: Першого» залишилися аналогові частоти в населених пунктах на територіях з особливим режимом мовлення (в Донецькій, Луганській областях і на кордоні з Кримом), а також в областях на кордоні з Російською Федерацією (Сумській, Харківській і Чернігівській).
    У своїй заяві до Нацради НСТУ просила вилучити з ліцензії «UA: Першого» частоти у 265 населених пунктах. Але члени Нацради попросили не вилучати з ліцензії ще 7 частот із цього переліку в Сумській, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях (Шостка, Великий Бурлук, Каланчак, Лазурне, Скадовськ, Холми і Чернігів) до отримання компанією тимчасових дозволів на мовлення. Таким чином, із ліцензії було вилучено 258 частот.
   «Ми хотіли залишити аналогові частоти в зоні ООС і в прикордонній зоні, але Національна рада попросила залишити також частоти в глибині областей, що межують з Росією та Кримом. Ми погодилися з такою пропозицією», – пояснив «Детектору медіа» член правління НСТУ Микола Чернотицький.
  Микола Чернотицький повідомив членам Нацради, що «UA: Перший» найдовше мовив в аналоговому ефірі з-поміж усіх загальнонаціональних телеканалів і зробив більш комфортним для своїх глядачів перехід з аналогового мовлення до цифрового.
  На рішення НСТУ все-таки відмовитися від аналогового мовлення вплинули дані вимірювання телевізійної аудиторії, які засвідчили, що після вимкнення 1 вересня аналогового мовлення більшості телеканалів у більшості регіонів України залишилося лише 4% глядачів, які досі дивляться аналогове ТБ, всі інші змінили тип перегляду на користь насамперед цифрового ефірного мовлення стандарту DVB-T2.
  Ще один аргумент НСТУ – фінансовий. У компанії бракує коштів на трансляцію сигналу всіх її каналів і радіостанцій у всіх форматах. Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, який розповсюджує аналоговий ефірний сигнал, підвищив з нового року тарифи, а за минулий рік у НСТУ близько 90 млн грн. боргу перед Концерном РРТ, через що оператор 25 вересня 2018 року відключив «UA: Перший». «У поточній фінансовій ситуації НСТУ буде неефективним витрачати кошти на аналоговий сигнал. Також держава зможе більш ефективно використовувати цей частотний ресурс», – сказав пан Чернотицький.
  Член Нацради Сергій Костинський наголосив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) першою з медіагруп подала до Нацради заяву про вилучення з її ліцензії аналогових частот після вимкнення восени 2018 року аналогового мовлення. Однак насправді першим заяву про вилучення з ліцензії аналогових частот подав Прямий канал, і 1 листопада 2018 року Нацрада задовольнила його заяву.
Нагадаємо, що з 1 вересня 2018 року у зв’язку з переходом на цифрове ефірне мовлення майже по всій території Україні було вимкнено аналогове мовлення всіх ефірних телеканалів, крім «UA:Першого» і регіональних філій Суспільного, а також місцевих телеканалів, які не мають цифрових ліцензій. Їхнє аналогове мовлення було збережено до кінця квітня 2019 року. Також аналогове мовлення всіх телеканалів тимчасово залишилося в зоні ООС (Донецька та Луганська області), на кордоні з Росією (Чернігівська, Сумська, Харківська області) та Кримом (Херсонська область).
   Відтак, з 1 вересня 2018 року після відключення аналогового телевізійного мовлення «UA:Перший» і всі регіональні телеканали філій НСТУ продовжили мовлення. За словами керівника департаменту з розвитку мереж НСТУ Дмитра Грузинського, низка філій Суспільного, які ділили свої частоти з іншими телеканалами, теж продовжили аналогове мовлення. Однак 25 вересня 2018 року Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім зони операції об'єднаних сил (ООС). Причиною стала заборгованість НСТУ перед Концерном РРТ за розповсюдження ефірного аналогового сигналу через недофінансування Суспільного мовника.
https://stv.detector.media/


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>