Новий телеканал у Кропивницькому: «згодитися» владі та бізнесу

Перегляди: 2565
Додано: 2019-02-02 11:58:03 (E.v.g.)


Першого лютого в ефірі двох найбільших міст Кіровоградської області – Кропивницького та Олександрії – розпочав мовлення телеканал «Вітер». Гендиректор Вадим Мурований розраховує «згодитися» владі та бізнесу й «закрити питання інформаційного обслуговування компаній, кандидатів у депутати».

Телеканал «Вітер» входить до медіахолдингу CBN (ТОВ «Центральноукраїнське бюро новин»), гендиректор якого — колишній очільник Кіровоградської ОДТРК Вадим Мурований. Канал став переможцем конкурсу Нацради з питань телебачення та радіомовлення, що відбувся 25 вересня 2018 року, та отримав ліцензію на цифрове ефірне мовлення в мережі «Зеонбуду» (Т2) у двох містах області.

Вадим Мурований каже, що «Вітер» окрім новин та покупного контенту транслюватиме продукцію і власного виробництва. Також він розповів про мету створення, творчий колектив, фінансову складову нового телеканалу та заперечив політичні впливи на нього.

Мета

До медіахолдингу CBN крім каналу «Вітер» входять інформаційна агенція та інтернет-видання CBN, три обласні газети («Кіровоградська правда», «Україна центр», «Народне слово»), інтернет-канал.

«Наша агенція не зовсім звичайна, — каже Вадим Мурований, — адже це не лише фабрика з виробництва новин і подальшого їх продажу. У нас є і свої власні ЗМІ, і не лише інтернет-, а й друковані. Тож мені здається, що телевізійне мовлення — це й розширення аудиторії, і правильний вектор розвитку. Дуже важко говорити про комерційну мету в місцевому телевізійному просторі, але (її можна досягти), якщо ми запропонуємо повний комплекс послуг».

 

Фінанси

Фінансова складова новоствореного каналу — це гроші засновників, бюджетні замовлення, виготовлення та розміщення рекламного продукту. Мурований стверджує, що обійшлися відносно невеликою сумою: «Зараз вкладено відносно невеликі кошти, а завдяки тому, що маємо кваліфікованих співробітників, не витрачаємо великих грошей і не купуємо дуже дорогого обладнання, в яке поки що не вкладено й мільйона гривень. Ефірне обладнання і програмне забезпечення — це було по витратах основне».

Вадим Мурований розраховує заробляти на «інформаційному обслуговуванні» компаній і кандидатів у депутати, чим більше не займається обласне телебачення, яке стало суспільним.

«Створити телебачення не коштує багато. Я навіть вклав власні кошти в надії на те, що вони повернуться, — каже він. — На першому році своєї діяльності CBN уже отримувала кошти від міської ради за висвітлення її діяльності. З появою каналу ми зможемо конкурувати за гроші з обласного бюджету. І після того, як обласне телебачення перестало мати змогу інформаційного обслуговування компаній, кандидатів у депутати і так далі, то ми просто можемо закрити це питання.

Коли ми зробимо нормальні класні ЗМІ, я знаю, що зможу згодитись як міському голові й голові облдержадміністрації, так і приватним особам і деяким крупним бізнесменам нашим. Я з багатьма зустрівся, і ми б не робили, напевно, таких різких кроків і не зводили би для себе великих сподівань, якби у мене не було впевненості, що ми комусь згодимось і зрештою вони нам сплатять якісь гонорари за нашу роботу».

Ефірний продукт та аудиторія

В ефірі телеканалу глядачі побачать три випуски новин, спортивну та музичну програми, молодіжне ток-шоу. Також транслюватимуться художні фільми та телесеріали. Від початку ефір триватиме 8 годин, але з часом планують заповнити всі 24 ефірних години. Разом із тим обіцяють і зростання, й кількість власного продукту, зокрема планують випуск дитячої програми.

«Як місцевий канал ми приречені бути не "нішевими", ми маємо робити все для всіх, — розповідає Вадим Мурований. — Тому канал інформаційно-розважальний, це зазначено в ліцензії. Зважаючи на те, що канал належить інформаційній агенції, ми робитимемо все, що можливо інформаційного, а все решта — будемо розважати глядача.

Ми почнемо з восьми годин, а далі додаватимемо і додаватимемо. Я думаю, навесні в нас уже буде 10 годин мовлення, влітку  1214. За рік ми маємо вийти на потужність, прописану в ліцензії, й мовити 24 години на добу.

Ми створюватимемо свій власний окремий продукт. Я би хотів поєднати те, що люди роблять у відеоблогах в інтернеті, і дозволити їм робити щось подібне на телебаченні. Треба поєднати простоту, як це подається в інтернеті, й телевізійне розповсюдження. І зрештою, все, що ми видамо в ефір, буде видаватися так само і в інтернет. Якість картинки буде в сучасному форматі HD 16:9».

Програми телекомпанії транслюватимуться в цифровому мовленні в мультиплексі МХ-5 у форматі DVB-T2 на 32-му каналі. Його зможуть бачити всі, хто має приставку «Т2» або сучасний телевізор зі вмонтованим обладнанням. В Олександрії телевізійний продукт виготовлятиме місцева ТРК «Контакт-ЛТД».

«Ми поки не будемо створювати окремого сайту, просто буде окреме вікно на сайті CBN. І вже потім, якщо все вийде, як заплановано, ми створимо ще й окремий сайт»,  зауважує пан Мурований.

У перспективі мовник планує транслювати свій телевізійний продукт у межах усієї області, а згодом і вийти на всеукраїнський рівень. «Я думаю, що в телеканалу "Вітер" є всі шанси стати не лише місцевим, усе залежить від ідеї і які люди і чим це наповнюють»,  каже гендиректор.

Політичні впливи

Гендиректор CBN каже, що жодна політсила не матиме впливу на їхню редакційну політику, а співпраця з політиками відбуватиметься на взаємовигідних умовах, у спосіб, передбачений чинним законодавством. «Політичних домовленостей ні з ким не було, єдине, що якби ми запустилися трохи раніше, то більше би заробили»,  каже він.

Попри те, що сам Вадим Мурований є радником голови Кіровоградської ОДА, переконує, що очільник області Сергій Кузьменко (виходець із Олександрії) не має жодного стосунку до інформагенції загалом і телеканалу зокрема: «Голова ОДА зараз до CBN не має жодного відношення. Я радник голови Кіровоградської ОДА на громадських засадах. Якщо нам будуть за щось платити, ми будемо брати кошти від всіх».

«У жодні виборчі штаби цього разу я не потрапив, були пропозиції, але йти працювати у штаб, а особливо на керівні посади  керівником або заступником керівника  це брати на себе купу обов'язків і велику відповідальність. Я просто не встигну з тим, що ще й потрібно запустити канал»,  сказав пан Мурований.

Як писав «Детектор медіа», кінцевий бенефіціарний власник ТОВ «Центральноукраїнське бюро новин» і, відповідно, телеканалу «Вітер» — Олег Засько, який керує компанією з управління активами «Формула-інвест» колишнього народного депутата Олександра Табалова та компанією з управління активами «Агро система», співвласником якої є син екс-мера Олександрії та екс-голови Кіровоградської облдержадміністрації Роман Моцний. Олег Засько також є власником ТРК «Контакт-ЛТД» з Олександрії.

ДетекторМедіа



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>