Херсонський мовник знову скаржиться на рахунки «Зеонбуду» та закликає колег об’єднуватися

Перегляди: 2951
Додано: 2012-02-02 13:55:59 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-17 19:40:10 (admin)


Херсонська ТРК «Херсон плюс», яка перемогла в регіональному цифровому конкурсі по всіх шести населених пунктах Херсонської області, знову скаржиться Національній раді з питань телебачення і радіомовлення на провайдера мультиплексу МХ-5 «Зеонбуд», який розсилає рахунки «для оплати за ненадані послуги», та закликає мовників об'єднатися.

 

Про це йдеться в офіційному листі директора ТОВ «ТРК Херсон плюс» Володимира Косюка від 2 лютого до ТОВ «Зеонбуд», голови Нацради Володимира Манжосова та представника Нацради в Херсонській області, копію якого отримала редакція «Телекритики».

 

Нагадаємо: на початку січня ТРК «Херсон плюс» скаржилася на «Зеонбуд» і заявляла, що буде змушена звернутися до прокуратури з проханням надати правову оцінку діям провайдера, які «вже зараз нагадують шахрайські схеми».

 

Після цього, як нині пише пан Косюк, йому зателефонував керівник відділу продажів ТОВ «Зеонбуд» з Києва. «Його цікавило єдине: чому ми не сплачуємо рахунки, мовляв, інші регіональні мовники вже їх оплатили. Почувши наші аргументи, представник ТОВ "Зеонбуд" заявив, що в такому випадку вони розриватимуть існуючу між нами угоду», - пише керівник ТРК «Херсон плюс».

 

Так, за січень ТРК «Херсон плюс» отримала рахунок за роботу шести передавачів на суму 61 тис. 73 грн 40 коп - з урахуванням 50% знижки, 20% ПДВ та пені (1 тис. 170 грн 19 коп.) за несвоєчасну оплату послуг у період з 1 по 31 січня 2012 року.

 

Як зазначає пан Косюк, з повідомлень про прес-конференцію керівництва ТОВ «Зеонбуд», яка пройшла в Києві 31 січня, стало зрозумілим, що мультиплекс МХ-5 не працює. Мовляв, його не запущено тому, що мовники, в тому числі загальнонаціональні ще не розпочали мовлення. «Тоді знову запитання: за які послуги ми отримуємо рахунки? Чому в актах "виконаних робіт" розписано все до хвилини мовлення, якщо МХ-5 не працює? Чи це не службовий підлог?», - питає він.

 

На думку Володимира Косюка, мовникам слід скоординувати дії проти ТОВ «Зеонбуд». «Думаю навіть ті мовники, які оплатили рахунки за ненадані послуги, не готові ще найближчі півроку (щонайменше) платити за повітря», - вважає він.

 

Як писала «Телекритика», за результатами планової перевірки «Зеонбуду» Нацрада констатувала, що компанія побудувала мережу, однак мовлять тільки 21 (нині вже 22) загальнонаціональний канал з 28 у мультиплексах МХ-1, МХ-2, МХ-3. Про мультиплекс МХ-5, у якому на чотирьох каналах мають мовити регіональні мовники, у Нацраді не згадували. При цьому загальнонаціональний телеканал ТОНІС, що має ліцензію на місце в МХ-5, зараз ретранслюється в МХ-2.

 

«Якщо запускати п'ятий мультиплекс, то він поки що буде просто гріти повітря. Навіщо це робити? Треба дочекатися, поки всі компанії розпочнуть мовлення», - сказав на брифінгу член Нацради Микола Фартушний.

 

Гендиректор «Зеонбуду» Віктор Галич повідомив «Телекритиці», що з 82 регіональних компаній, які мають ліцензії на місця в МХ-5, мовлення розпочала 41. Затримку він пояснив тим, що місцеві та регіональні компанії зобов'язані самі доставляти сигнал до станцій мультиплексування.

 

За інформацією «Телекритики», не всі загальнонаціональні мовники сплатили рахунки «Зеонбуду». Їх зупиняє те, що вони не мають від провайдера документів про введення передавачів в експлуатацію, тож оплату його послуг не можна включити до операційних витрат. Відповідно, можна наразитися на проблеми в податковій та вимогу сплатити із сум, перерахованих «Зеонбуду», ще й податок на прибуток.

 

Також поки не платять «Зеонбуду» державні мовники (НТКУ та ОДТРК), які ще не підписали з ним угоди. Сплачувати за послуги провайдера вони будуть за період з 1 січня 2012 року, але не за попередні місяці 2011 року, оскільки бюджетне фінансування передбачене саме з 1 січня 2012-го.

"Телекритика"



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>