Нацрада зобов’язала «Зеонбуд» розкодувати сигнал цифрового ефірного телебачення

Перегляди: 3208
Додано: 2014-07-17 11:16:31 (admin)
Оновлено: 2018-12-28 18:19:40 (E.v.g.)

nacrada-250

 

 

Національна рада на засіданні 17 липня ухвалила рішення щодо скасування рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 12.10.2011 № 2464 «Про звернення Державного комітету телебачення і радіомовлення України» як такого, що грубо порушує право телеглядачів приймати програми телерадіоорганізацій, що доступні для прийому на території України, передбачене статтею 61 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Своїм рішенням регулятор зобов’язав оператора цифрових телемереж ТОВ «Зеонбуд» при розповсюдженні сигналів загальнонаціональних цифрових телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 у місячний термін забезпечити виконання умов ліцензій каналів щодо розповсюдження програм у відкритому вигляді.

Під час розгляду цього питання було заслухано керівника юридичного відділу компанії Ірину Аляб’єву, яка надала членам Національної ради, а також зачитала присутнім у залі звернення ТОВ «Зеонбуд», в якому викладено стратегічні ризики для компанії і галузі, на думку товариства. Вона особливо наголошувала, що не потрібно позбавляти провайдера можливості надавати доступ до каналів на платній основі, оскільки демонтаж такого обладнання коштуватиме, за попередньою оцінкою, близько 28 млн. гривень. У відповідь на це заступник голови Національної ради Григорій Шверк зазначив: «Ми у жодному випадку не вимагаємо від компанії вжити якихось технічних дій, пов’язаних зі зміною системи таким чином, щоб зникла можливість кодування. … Ми нічого про це в нашому рішенні не кажемо. Єдине, що ми кажемо: необхідно забезпечити виконання ліцензій тих телеканалів, у яких в ліцензіях написано «відкритий доступ».

 

Зі свого боку в контексті теми забезпечення цікавими пізнавальними каналами жителів малих міст перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юкзазначила, що «як виходець із маленького міста, виступаю за те, щоби люди мали однаковий доступ до всього. Для цього нам потрібно упорядкувати ринок, упорядкувати доступ всіх охочих брати в ньому участь. Це також запорука того, що маленькі міста будуть задоволені тим контентом, який їм транслюють».

Також голова Національної ради Юрій Артеменко ще раз наголосив, що новий склад регуляторного органу буде системно підходити до розбудови цифрового мовлення. За його словами, є попередня домовленість із громадськістю, керівниками мовників, що протягом двох тижнів буде напрацьоване розуміння системи роботи.«Як це робити, що робити, як ліквідувати наслідки того, що відбулося, як зробити краще, де, до речі, буде місце й «Зеонбуду», – сказав він.

 

 


Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>