Передавачі НРКУ працюють тільки на 32 ФМ-частотах

Перегляди: 2686
Додано: 2013-02-07 13:34:54 (E.v.g.)
Оновлено: 2018-12-29 01:18:05 (E.v.g.)

Станом на 7 лютого з усіх ефірних передавачів Національної радіокомпанії України працюють лише 32 ФМ-передавачі, решту досі вимкнено. Про це «Телекритиці» повідомив генеральний директор НРКУ Тарас Аврахов.

 

Загалом, за даними Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, НРКУ має 8 ліцензій на ефірне радіомовлення з використанням 306 радіочастот: ДХ - 1, СХ - 32, УКХ -174, ФМ - 99.

 

За словами пана Аврахова, коштів, виділених НРКУ Державним комітетом телебачення і радіомовлення на трансляцію програм у 2013 році, вистачає тільки на роботу 32 ФМ-передавачів. Яку саме суму виділено на трансляцію, гендиректор НРКУ уточнити не зміг.

 

«Нам виділили фінансування - у рамках цього фінансування ми здійснюємо мовлення. Документ надійшов від Держкомтелерадіо. Як розподілили кошти - так ми і включили. Розкидали по місяцях, відкинули заборгованість за минулий рік, а потім нам уточнили й відкинули ще 7 мільйонів», - розповів про розподіл бюджетних коштів пан Аврахов.

 

Як відомо, 5 лютого на прохання НРКУ Концерн РРТ вимкнув усі УКХ-передавачі та більшість ФМ-передавачів НРКУ.

 

Одночасно із цим у НРКУ сталися проблеми з дротовим (проводовим) мовленням. Пов'язані вони з тим, що «Укртелеком» у деяких регіонах брав радіосигнал з ефіру, хоча своїм листом запевняв НРКУ в протилежному. «Зараз вони потихеньку ліквідовують цей пробіл і нашу спільну проблему», - повідомив пан Аврахов, уточнивши, що зникнення сигналу Українського радіо в проводовій мережі сталося не по всій Україні, а лише в деяких регіонах.

 

«Телекритика» звернулася із запитом до Держкомтелерадіо про те, скільки коштів виділено на трансляцію програм НРКУ у 2013 році, що роблять уряд і Держкомтелерадіо для відновлення мовлення Українського радіо та чи планується виділення додаткових коштів, щоб повністю забезпечити її потреби в трансляції сигналу.

 

«Телекритика»

 



Національна радіокомпанія не має права нехтувати інтересами слухачів, порушуючи умови ліцензій

5 лютого 2013 року сталася безпрецедентна в історії незалежної України подія – з ініціативи Національної радіокомпанії України припинили мовлення УКХ-передавачі всіх трьох її каналів без попереднього оголошення та запобіжних заходів. Без інформації залишилися передусім незахищені верстви населення у віддалених регіонах України. Це особливо небезпечно напередодні ймовірної весняної повені, коли радіо залишається єдиною системою оповіщення при виникненні надзвичайної ситуації. Генеральний директор НРКУ Тарас Аврахов мотивував своє рішення браком бюджетних коштів.

 

Національна рада завжди розуміла систему національних і обласних телерадіокомпаній як єдину, здатну покривати своїм сигналом всю територію України,  і останніми роками особливу увагу приділяла саме їй.

 

Проблеми з фінансуванням державних мовників були завжди. Бракувало коштів на оновлення обладнання, виробництво сучасного програмного продукту, оплату розповсюдження сигналу. Але вирішення основного завдання – інформування населення на всій території України – ніколи не ставилося під сумнів. І ось – сталося. Один коментар із Інтернету: «У роки війни радіо говорило. Нині – мовчить».

 

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення неодноразово зверталася до Національної радіокомпанії України з проханням розробити комплексну програму модернізації своїх мереж з урахуванням необхідності покриття 100% території України для розв’язання завдань національної безпеки, спираючись на світовий досвід у цій сфері. Така програма, окрім іншого, допомогла б оптимізувати й витрати на утримання мереж мовлення. Натомість Національна радіокомпанія почала вимагати в Національної ради FM-частоти для побудови мереж мовлення на заміну наявних. Цей шлях хибний.

 

Для покриття території України FM-мовленням потрібні сотні передавачів, для чого немає ні частотного ресурсу, ні бюджетних коштів, що підтвердили події останніх днів. «Коштів вистачає лише на декілька FM-передавачів», – заявив Тарас Аврахов.

 

Недалекоглядна політика керівництва Національної радіокомпанії України призвела до кризи не лише самої компанії, а й її партнерів – обласних телерадіокомпаній, які працюють спільно з НРКУ.

 

Національна рада на засіданні 6 лютого, заслухавши інформацію Івано-Франківської та Черкаської ОДТРК, висловила підтримку їх прагненню неухильного виконання завдань, які ставить перед ними держава, і утрималась від накладення стягнень за невиконання умов ліцензій. Регуляторний орган уважно стежить за розвитком подій і готовий надати всю можливу підтримку державним мовникам.

 

Національна рада закликає НРКУ терміново відновити мовлення й готова разом із НРКУ та Держкомтелерадіо знаходити шляхи виходу з кризи.

сайт НР



Наші друзі та партнери:


<<
Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні 2006-2024
>>