Замість «БТБ» має мовити культурно-освітній канал
Міністерство інформаційної політики цього тижня відмовиться від ліцензії на мовлення телеканалу «БТБ» у багатоканальній ефірній мережі МХ-5. Таким чином, вона може бути виставлена на конкурс із резерву Національної ради. Про це йшлося під час прес-конференції за участі голови Національної ради Юрія Артеменка, Міністра інформаційної політики Юрія Стеця і генерального директора Національної телекомпанії України Зураба Аласанії.
Юрій Стець, який повідомив про це рішення Мінінформполітики, сказав, що було б добре, якби на цій частоті надалі мовив ще один телеканал суспільного мовника – «Культура». Нині, за його словами, відбувається передача техніки «БТБ» телеканалу «UA/TV».
Зі свого боку Юрій Артеменко повідомив, що після того, як вивільниться частота «БТБ», вона буде виставлена на конкурс. «Конкурс ми оголосимо на те, чого не вистачає українському суспільству. Що треба розвивати? – Культуру й освіту. Це буде конкурс на культурно-освітній проект», - сказав Юрій Артеменко. На його переконання, саме освіта, культура, моральність має бути гарантією інформаційної безпеки.
Голова Національної ради нагадав, що відповідно до закону про суспільне телебачення і радіомовлення немає преференцій для суспільного мовника у наданні йому частот. Однак є норма про те, що регулятор має надати Національній суспільній телерадіокомпанії України дві телевізійні частоти. Юрій Артеменко назвав суспільного мовника одним із яскравих претендентів на перемогу у цьому конкурсі, якщо буде презентовано гарний проект. «Водночас ми запрошуємо до участі й інших, можливо, хтось може зробити краще», - сказав Ю. Артеменко.
Готовність подаватися на конкурс підтвердив генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія. Концепція у мовника вже є. «Другий канал має надати людям можливість трохи подумати над тим, що відбувається. Інформації багато, але її ніхто не розшифровує. От для того цей канал і буде», - висловився він.
Попри наявність інших ресурсів Зураб Аласанія закцентував увагу на потребі вирішення фінансового питання для реалізації усього проекту суспільного мовлення, в тому числі телеканалу «Культура». Адже фінансового ресурсу, за його словами, взагалі немає.
У розв’язанні цієї проблеми свою підтримку обіцяв Міністр інформаційної політики Юрій Стець. Він запевнив, що боротиметься, аби суспільному мовнику на наступний рік був виділений достойний бюджет для розвитку.
За словами учасників прес-конференції, спільна робота різних органів державної влади і менеджерів НТКУ дала плідний результат. Тож є велика надія на те, що проект суспільного мовлення в Україні таки відбудеться. Про це свідчить і той факт, що днями Національна рада вручить Зурабу Аласанії ліцензії на мовлення на ФМ-частотах, які були вибороні на конкурсі 31 березня 2016 року. Тоді Українське радіо отримало 17 частотних присвоєнь.